8 واقعیت در مورد مژه ها که باید بدانید

8 واقعیت در مورد مژه ها که باید بدانید

Extensions FillWzkwMCw1NDVd scaled

با سلام با وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی در خدمت شما هستیم. در این مقاله قصد داریم درباره 8 واقعیت در مورد مژه ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

1.مژه ها از چشمان ما محافظت می کنند

مژه ها هم مانند ابروهای ما ، موهای ریزی هستند که روی صورت ما قرار دارند و آلودگی ، عرق ، آب و سایر بقایای ناخواسته را از سر راه خارج می کنند. این که بعضی اوقات ابرو یا مژه هایمان داخل چشممان می افتند خیلی بد است اما باید قبول کنیم که فواید وجود مژه و ابرو بسیار زیادتر از مضراتشان است. این یک واقعیت در مورد مژه ها است.

مژه ها از چشمان ما محافظت میکنند این یک واقعیت در مورد مژه هاست
مژه ها از چشمان ما محافظت میکنند این یک واقعیت در مورد مژه هاست

2.روزانه چند تار از مژه ها می ریزند

در سه ماهگی ، چرخه رشد مژه بسیار کند تر از موهای سر میشود – این به این دلیل است که مژه ها به اندازه موها بلند نشوند و همیشه خیلی خیلی کوتاه تر از آنها باشند.

3.مژه ها در سه دوره رشد می کند

سه مرحله با نام های : فاز آناژن (دوره رشد فعال) ، فاز کاتاژن (دوره انتقالی) و فاز تلوژن (دوره استراحت) وجود دارد. و در هر زمان مشخص ، 90٪ از مژه های شما در مرحله رشد فعال قرار دارند که تقریباً 16/0 میلی متر در روز رشد می کنند. بنابراین ، اگر مژه های خود را برش دهید ، دوباره رشد می کند … فقط پنج ماه طول می کشد.

 4. تفاوت زیادی بین مژه های بالا و پایین شما وجود دارد

موهای روی قسمت بالایی چشم شما بسیار پرتر از مژه های پایین شما است. در حقیقت ، مژه های بالایی تقریباً دو برابر پرتر هستند. تقریبا دو یا سه برابر مژه های پایین هستند.

هر آنچه که باید درباره ی بن مژه بدانید

5- طول مژه ها نیز متفاوت است

مژه های میانی به طور کلی بسیار بیشتر از پهلوها هستند.

6.طولانی ترین مژه ثبت شده 2.75 اینچ طول داشت

در واقع ، به طور دقیق 6.99 سانتی متر بود. و باور کنید یا نه ، یک پسر این رکورد را دارد. در مقایسه ، طول مژه به طور متوسط ​​حدود 10 میلی متر است.

7.کنه های ریز در مژه های شما زندگی می کنند

اما نگران نباشید – شما به آنها نیاز دارید. Demodex نامیده می شود ، آنها آلودگی ها را از بین می برند و به پاک سازی فولیکول های مژه کمک می کنند. (گرفتگی فولیکول مژه می تواند منجر به یک حالت ناخوشایند دردناک شود ، بنابراین از آن اشکالات و کنه های کوچک متشکر باشید!)

8- ما از 4000 سال قبل از میلاد مسیح به مژه هایمان فرم میدهیم و آرایششان میکنیم

آرایش مژه ها قدمت دیرینه ای دارد

آرایش مژه ها قدمت دیرینه ای دارد

ابزار اولیه آرایش مژه در مصر باستان یافت شده است ، اما ریمل مژه و ابرو همانطور که می دانیم در سال 1913 در فرانسه ساخته شده است. با این حال ، تا زمانی که میبلین اولین فرمول خود را که مخلوطی از زغال سنگ و وازلین بود معرفی نکرد ، ریمل مایع در آمریکا محبوب نشد.

پایان

خب دوستان این مسائل نکات بسیار کوچکی درباره مژه هایمان بودند. باز هم نکات و فکت هایی درباره ی مژه ها وجود دارند که با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

با این وجود ، کمی از اهمیت مژه ها را خوانیدم و فهمیدیم داشتن مژه های زیبا و سالم علاوه بر زیبا تر کردن ما ، به سلامتی چشممان هم کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 15 =