آرایش دائم چشم

همانطور که می دانید آرایش چشم تاثیر فوق العاده ای در زیبایی افراد دارد و اغلب بانوان اهمیت بسیار زیادی برای آرایش چشم خود قائل هستند .

اما بسیارند بانوانی که به دلایل مختلفی همانند: کمبود وقت ، نداشتن مهارت کافی برای آرایش و یا حتی ناتوانی های جسمی، نمی توانند روزانه ساعت ها جلوی آینه بایستند و خود را با آرایش کنند .

آرایش چشم

به همین دلیل امروزه خیلی از خانم های کشورمان سراغ تکنیک های آرایش دائم می روند که به این وسیله هم در مصرف وقت صرفه جویی کرده اند و هم اینکه به صورت دائمی از داشتن این آرایش ها بهره مند می شود.

تاریخچه آرایش چشم

این شکل از آرایش برای اولین بار توسط ساترلند مک دونالد بانوی بریتانیایی که یک تاتو کار بسیار معروف در دنیاست، در سال 1902 انجام داد شد و در سال 1930 رایج شد و به مد تبدیل شد. و امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع و اقسام تاتو ها در بین بانوان رایج شده است.

یکی از اجزای صورت که بر روی آن آرایش های دائم صورت می گیرد چشم ها هستند که در این مقاله قصد داریم برای شما بازگو کنیم.

نقش چشم در زیبا به نظر رسیدن افراد

نقش چشم در زیبا به نظر رسیدن افراد

یکی از مهم ترین اجزای صورت که تاثیر زیادی بر زیبایی افراد دارد چشم ها هستند و همچنین یکی از مهم ترین دلایل برای جذابیت هر شخص چشمان اوست.

ارتباط چشمی حتی گاهی تاثیر بیشتری از ارتباطات کلامی بر روی افراد دارد شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعضی از حرف ها را از چشمان افراد خوانده باشید حتی گاهی احساسات و عواطف قلبی نیز از چشم ها نمایان می شود و این مصداق بارز این ضرب المثل است که می گوید چشم ها هیچوقت دروغ نمیگویند.

حتی بعضی افراد اعتقاد دارند دریچه ی قلب انسان ها چشمان آنها است و همه ی احساسات مانند عشق و تنفر و خوشحالی و ناراحتی افراد از چشمان آنها نمایان خواهد شد.

درست است که خداوند همه ی انسان ها را زیبا آفریده اما از آنجایی که امروزه بیشتر بانوان آرمانگرا هستند و خواستار زیبایی های بیشتر هستند به دنبال آرایش چشم می روند. آرایش چشم یکی از راه های جلوه دادن به چشم ها و جذاب تر کردن چهره است.

جالب است بدانید آرایش صحیح چشم ها نه تنها زیبایی چشم ها را چند برابر می کند و نقص های آن را می پوشاند بلکه بر دیگر اجزای صورت نیز تاثیر خواهد داشت برای مثال اگر آرایش چشم به گونه ای باشد که چشم ها را درشت تر نشان دهد باعث کوچکتر نشان دادن بینی در صورت نیز می شود.

اما همانطور که گفته شد بسیاری از بانوان بنا به دلایلی نمی توانند آرایش چشم روزانه داشته باشد و سراغ آرایش های دائم برای چشمان خود می روند.

انواع خدمات آرایش چشم

انواع خدمات آرایش چشم

بن مژه

داشتن مژه هایی پر و مشکی زیبایی چشمان را دو چندان می کند. یکی از معضلات بانوان پیدا کردن مارک ریمل خوب است که بتواند مژه های آنها را پر نشان دهد با این روش می توانید مژه هایی پر و مشکی و بسیار طبیعی داشته باشید که به صورت دائم می باشد و دیگر نیاز نیست به دنبال مارک های متفاوت لوازم آرایشی برای آرایش چشم خود باشید.

در روش بن مژه که به آن میکروپیگمنتیشن مژه نیز گفته می شود رنگدانه ها را در بین مژه ها به منظور پر و ضخیم تر نشان دادن مژه ها تزریق می کنند. این تکنیک آرایش چشم مناسب برای بانوانی است که تمایل دارند چشمان آنها بی روح نباشد اما علاقه ای به خط چشم نیز ندارند.

برای انجام این تکنیک از دستگاه هایی که دارای سوزن های بسیار نازک هستند استفاده می شود و همچنین میزان ماندگاری آن حدودا 6 ماه الی 1 سال است که البته به عواملی مانند جنس پوست و میزان نگهداری فرد دارد. لازم به ذکر است که پس از انجام این نوع از آرایش چشم مراقبت های لازم را باید به عمل آورید تا از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید.

تاتوی خط چشم

خط چشم دائم

مهم ترین قسمت آرایش چشم کشیدن خط چشم است. که در گذشته های دور نیز بانوان از آن استفاده می کردند و اطراف چشمان خود را سیاه می کردند.

خط چشم باعث درشت تر شدن چشمان ما می شود و جلوه ی بسیار زیبایی به چشم ها می دهد البته همانطور که میدانید کشیدن آن نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد که هرکسی نمی تواند آن را به طور دقیق و مناسب برای نوع چشم ها بکشد.

تنها راه چاره برای بانوانی که وقتی برای کشیدن خط چشم ندارند یا مهارت لازم را ندارند و حتی برای خانم های میانسالی که دستان آنها دچار لرزش شده و نمی توانند خط چشمی صاف و دقیق پشت چشم های خود بکشند داشتن خط چشم دائم بر پشت پلک ها است.

با این روش نه تنها زیبایی خود را دو چندان می کنند بلکه از شر انواع اقسام خط چشم ها راحت می شوند. آرایش چشم با خط چشم دارای قواعد و اصول خاصی برای هر مدل از چشم ها می باشد.

برای ذکر مثال آرایش چشم در چشم های درشت باید خط چشمی پهن باشد اما در آرایش چشم ریز چنین نیست و باید یک خط چشم نازک در پشت پلک آنها کشید.

سایه چشم دائم

یکی دیگر از اقلام آرایش چشم سایه چشم است که علاوه بر زیبایی که به چشم ها نمی دهد باعث دیده نشدن چین و چروک های موجود در پلک ها می شود.

تکنیک سایه چشم دائم که به آن شیدینگ نیز گفته می شود برای بانوانی که به سایه چشم علاقه دارند اما سایه های معمولی ماندگاری کمی بر روی چشمان آنها دارد مناسب است. لازم به ذکر است ترکیب سایه چشم و خط چشم زیبایی فوق العاده ای به چشمان شما می دهد.

نکته ی بسیار مهم این است که همه ی این آرایش های دائم همانطور که زیبایی چشمان شما را تامین خواهد کرد در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی از طرف مرکزی که به آن مراجعه می کنید ممکن است عوارض جبران ناپذیری از جمله عفونت های چشمی را به دنبال داشته باشد.

پس قبل از هر اقدامی لازم است درباره ی مرکزی که می خواهید مراجعه کنید تحقیق به عمل آورید که مجوز های لازم را داشته باشد سپس با خیال راحت آرایش های دائم چشم را انجام دهید.

در صورتیکه تمایل دارید از خدمات حرفه ای آرایش چشم مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی استفاده کنید ، با ما تماس بگیرید.