سایه چشم دائم

معمولا وقتی در زندگی روزمره با کسی برای اولین بار صحبت می کنیم زیبایی و گیرا بودن چشمان ما تاثیر زیادی در آن فرد می گذارد همانطور که میدانید چشم یکی از مهم ترین اعضا در صورت می باشد که زیبایی آن بسیار مهم است؛ یکی از راه های زیبا و گیرا نشان دادن چشم ها استفاده از سایه چشم است.

سایه چشم و کاربرد های آن

سایه چشم بر پشت پلک ها و گاهی در زیر چشمان کشیده می شود. یکی دیگر از مزیت های علاوه بر زیبایی که به چشمان ما می بخشد تاثیر فوق العاده ی آن بر روی چین و چروک های پشت پلک که در پیری بر روی پلک بانوان ظاهر می شود، است. سایه چشم که باعث درشت تر و زیباتر دیده شدن چشم می شود در رنگ های مختلف در بازار موجود است که افراد بنا به سلایق و رنگ پوست افراد انتخاب می شود.

سایه چشم
سایه چشم

سایه چشم از چه موادی تشکیل می شود؟

سایه چشم همانند دیگر لوازم آرایشی از مواد شیمیایی تشکیل شده است. هرچند مواد تشکیل دهنده ی سایه چشم به نسبت دیگر لوازم آرایشی برای چشم خطر کمتری دارد اما باز بهتر است اگر سابقه ی عفونت و یا بیماری های چشمی دارید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. مواد تشکیل دهنده ی سایه شامل: خرده های سنگ طلق، سیلیکات منیزیم، رنگدانه ها و مواد نگهدارنده می باشد.

معرفی انواع سایه چشم

1- سایه چشم مات

این سایه برای شروع پایه و اساس یک آرایش کامل مناسب است و قابلیت این را دارد که بر روی آن رنگ های دیگر سایه زده شود.

2- سایه چشم شاین

این نوع سایه همان طور که از اسم آن مشخص است دارای براقیت و جذابیت بالایی است و برای برجسته نشان دادن پلک مناسب است.

سایه چشم شاین
سایه چشم شاین

3- سایه چشم نیمه مات

این سایه مناسب برای تمام نوع های پوست می باشد و برای آن دسته بانوانی که نمیخواهند سایه ی چشم آن ها براق و غلیظ باشد مناسب است.

4- سایه چشم پودری

این نوع سایه یکی از متداول ترین سایه ها در بین بانوان است و حتی برای کسانی که در زدن سایه تخصص و مهارت ندارند نیز می توانند از این نوع سایه ها که اکثرا به صورت پالتی هستند استفاده کنند

5- سایه چشم متالیک

این نوع سایه که اکثرا در رنگ های خاص همانند طلایی، نقره ای و مسی می باشد که برای آرایش های عمقی استفاده می شود.

6- سایه چشم کرمی

این سایه که براق می باشد و برای پوست های خشک مناسب تر است.

7- سایه چشم مایع

سایه های مایع که بسته بندی شبیه رژلب های مایع دارد برای افراد بی تجربه در آرایش چشم مناسب است.

8- سایه چشم شل

این نوع سایه مناسب برای پوست های چرب است و استفاده از آن کار بسیار دشواری است و هر کسی نمی تواند از آن استفاده کند.

9- سایه های چشم مدادی

این نوع سایه ها که مدادی هستند و در رنگ های متنوع در بازار موجود است و برای آرایش های ساده کاربرد دارند.

10- سایه چشم پخته شده

اگر می خواهید آرایش ترکیبی و غلیظ و پررنگ داشته باشید می توانید از این نوع سایه ها استفاده کنید.

ارتباط بین رنگ پوست و رنگ سایه

ارتباط بین رنگ پوست و رنگ سایه
ارتباط بین رنگ پوست و رنگ سایه

رنگ سایه ای که به چشمان خود می زنید باید بر اساس رنگ پوست شما انتخاب شود تا زیبایی و جذابیت را به چهره ی شما بیاورد

1- اگر پوستی روشن دارید برای آرایش چشم های خود با سایه بهتر است گوشه ی داخلی چشم خود را با سایه ای رنگ روشن و گوشه ی بیرونی چشم را با سایه ای رنگ تیره رنگ کنید

2- اگر دارای پوستی تیره هستید برای جذاب به نظر رسیدن چشمان خود باید از سایه هایی با رنگ روشن استفاده کنند تا چشمان آن ها زیباتر به نظر برسد.

3- افرادی با پوست گندمی راحت ترین افراد برای انتخاب رنگ سایه ی خود هستند زیرا به رنگ پوست آن ها هر رنگ سایه ای می آید و افراد معمولا با توجه به سلایق و یا گاهی تناژ رنگ موی خود می توانند رنگ سایه ی چشم خود را انتخاب کنند

سایه چشمی دائم چیست؟

سایه چشمی دائم
سایه چشمی دائم

همانطور که گفته شد سایه چشم در زیبایی چشمها در خانوم ها بسیار تاثیر گذار است. اما اکثر بانوان از وقت گیر بودن سایه زدن روزانه بر چشم هایشان گله مند هستند.

امروزه با روش های نوین آرایش دائمی چشم مثل بن مژه ، تاتو خط چشم و سایه دائمی چشم این مشکل حل شده است.

سایه ی دائمی چشم که با نام شیدینگ چشم و یا میکرو شیدینگ نیز شناخته می شود یکی از راه های زیبا تر نشان دادن چشم است که تاثیر فوق العاده ای بر جذابیت چهره دارد و امروزه در بین بانوان بسیار رواج پیدا کرده است. این نوع از تاتو همانند دیگر تاتو ها مناسب برای افرادی است که علاقه دارند همیشه و در همه ی زمان ها و مکان ها آرایش داشته باشند اما وقت کافی برای انجام این کار را ندارند، آن ها با این ترفند یعنی استفاده از سایه چشم دائمی یا شیدینگ سایه زیبایی چشمان خود را دائمی می کنند.

مزایای شید چشم

1- زدن سایه چشم دائمی بر پشت پلک ها علاوه بر زیبایی فوق العاده ای که به چشمان شما می دهد باعث درشت تر به نظرآمدن چشمان نیز می شود.

2- این تکنیک زیبایی برای کسانی که معمولا عادت به سایه زدن دارند بسیار مناسب است اما لازم به ذکر است شیدینگ سایه چشم به حدی زیباست که حتی کسانی که در آرایش خود علاقه ای به استفاده از سایه ندارند نیز علاقه مند به انجام این نوع از خدمات آرایش چشم علاقه مند می شوند.

3- انجام تاتوی سایه تاثیر زیادی بر کاهش فاصله ی بین چشم و ابرو دارد و برای کسانی که فاصله ی چشمان آن ها با ابروهایشان کم است راهکار مناسبی است.

4- شید چشم یکی از خدمات آرایش چشم است که مورد علاقه ی بانوان ورزشکار است،بانوان ورزشکاری که علاقه دارند ظاهری زیبا داشته باشند اما به دلیل فعالیت زیاد در ورزش و عرق کردن نمی توانند آرایش روزانه داشته باشند می توانند با این کار همیشه چهره ای جذاب داشته باشند.

چند نکته مهم در سایه چشم

سایه چشم
سایه چشم

یک نکته ای که باید در شیدینگ سایه چشم در نظر بگیریم رنگ این سایه است که نباید یک رنگ خیلی خاص باشد زیرا ماندگاری آن بر روی چشمان شما زیاد است. رنگ متعارف این سایه معمولا مشکی یا دودی است

نکته ی دیگر این است که بسیاری از ارائه دهندگان این خدمت می گویند این است که ترکیب شید سایه با خط چشم زیبا تر و چشم نواز تر می شود اما اگر میخواهید تاتوی شما خیلی به چشم نیاید سایه را میتوانید به تنهایی استفاده کنید

باید ها و نباید ها بعد از انجام شیدینگ سایه

به هیچ عنوان بعد از انجام شیدینگ دائمی سایه چشم نباید در برابر نور آفتاب قرار گرفت و یا به صورت خود آب زد و یا محل تاتو را خاراند برای بهبود زخم و یا پوسته های احتمالی می توانید از ویتامین آ چشمی استفاده کرد.

برای انجام شیدینگ چشم ابتدا روی پلک طراحی سایه قبل از کار انجام میشود و با توجه به سلیقه مراجعه کننده میزان پهن بودن و یا ظریف و طبیعی بودن سایه چشم مشخص میشود . به این دلیل که بعضی افراد خواستار سایه های پهن و غلیظ و بعضیها خواستار سایه های محو و طبیعی هستند.

ماندگاری شیدینگ چشم حدودا ۵ سال است و این روش کاملا بدون درد میباشد.

کلینیک تخصصی خدمات آرایش دائم فرشته آماده ارائه خدمات آرایش دائمی چشم به شما است. برای اطلاع از قیمت ها و رزوز وقت قبلی با ما تماس بگیرید.

منابع

https://www.youtube.com/watch?v=vP9ZNb5ThRo

https://www.istockphoto.com/photos/permanent-eyeshadow?phrase=permanent%20eyeshadow&sort=mostpopular

https://www.elle.com/beauty/makeup-skin-care/a15895396/spring-makeup-pastel-colors/

https://www.beautylish.com/a/vzyir/stila-iridescent-glitter-eyeshadow-tutorial

https://www.thekewlshop.com/blogs/news/best-eyeshadows-to-match-your-eye-color

خبرنامۀ مرکز تخصصی فرشته

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.