خط چشم دائم

امروزه یکی از زیبا ترین و اصلی ترین آرایش چشم ، کشیدن خط چشم است که اکثر خانم ها از آن برای آرایش روزانه ی خود استفاده می کنند و براساس سلیقه ی افراد نوع و حتی رنگ آن ها متفاوت است.

First Khat Cheshm

اما جالب است بدانید که تاریخچه ی آن به چه زمانی برمی گردد؛ در گذشته در ابتدای دهه 80 میلادی، مصری ها و بین النهرینی ها کشیدن خط چشم را به دو منظور انجام می دادند اول اینکه آن ها اطراف چشم خود را به منظور زیبایی سیاه می کردند و هدف دیگر آن ها محافظت چشم و پوست خود در برابر آفتاب در محیط های خشک و بیابانی بود.

همچنین آن ها بر این باور بودند که این کار شخص از افراد در برابر چشم بد دوری می کند. مواد تشکیل دهنده خط چشم ها در آن زمان سنگ سرمه، مس و معدن بود.

انواع خط چشم های موجود

امروزه خط چشم های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که افراد بنا به سلیقه و یا نیاز خود می توانند آن ها را انتخاب کنند. از انواع مختلف آن می توان چنین نام برد:

1- مدادی :

این نوع خط چشم یکی از آسان ترین مدل ها است که امروزه اکثر خانم ها به دلیل راحت بودن آن برای کشیدن خط پشت چشم

ها از یک مداد نرم استفاده میکنند یکی دیگر از مزیت های این نوع خط چشم پاک شدن راحت و سریع آن است که به راحتی با یک دستمال مرطوب پاک می شود و برای بانوانی که نمی خواهند آرایش طولانی مدت داشته باشد مناسب است.

2- مایع :

این مدل یکی از دقیق ترین و زیباترین مدل هاست که کشیدن آن نیاز به دقت و تمرکز بسیار بالایی دارد و همچنین زیبا و دقیق کشیدن آن نیاز به تمرین زیادی دارد پس اگر از قبل تمرین نداشته و یا تمرکز بالایی ندارید بهتر است سراغ این مدل ها نروید و هر زمان در کشیدن آن ماهر شدید از آن استفاده کنید.

خط چشم مایع خود به دو نوع است ماژیکی و مویی که لازم به ذکر است نوع ماژیکی آن بسیار راحت تر از نوع مویی آن است و کشیدن خط چشم با مدل ماژیکی خیلی زیبا تر ودقیق تر می باشد.

3- قلم خط چشم و مومی :

این نوع خط چشم یکی از بهترین نوع های موجود در بازار است و استفاده از آن خیلی راحت تر از نوع مایع آن است. پس اگر می خواهید یک خط چشم زیبا و بی نقص داشته باشید بهتر است از این نوع قلم ها استفاده کنید.

First Khat Cheshm

تاتوی خط چشم

همانطور که در ابتدا گفته شد یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین آرایش ها در چهره ، کشیدن خط چشم است اما کشیدن آن علاوه بر زیبایی هایی که دارد سختی های خودش را نیز دارد.

انجام دادن روزانه این کار بسیار سخت می باشد و اکثر خانم ها به دلیل مشغله های کاری زمان آن را ندارند که هر روز این آرایش ها را تجدید کنند.

به همین دلیل امروزه بسیاری از بانوان برای آرایش دائمی چشمها از روش های مدرن مثل بن مژه ، سایه چشم دائمی و تاتو های دائمی استفاده می کنند.

خط چشم دائم یکی از روش های دکر شده است که بر پشت پلک یعنی بالای مژه ها خطی صاف تاتو می شود که مدل های متفاوتی دارد که در زیر انواع مختلف تاتو خط چشم و کاربرد آن برای انواع چشم ها را بیان خواهیم کرد.

First Khat Cheshm

انواع تاتو خط چشم برای انواع مدل های چشم

برای کشیدن خط چشم ابتدا نیاز است نوع چشم خود را تشخیص دهید و سپس متناسب با نوع چشم خود خطی مناسب پشت چشمان خود تاتو کنید.

کشیدن خط چشم مناسب با نوع چشم باعث زیبایی و تغییر زیادی در چهره ی شما می شود اما اگر نوع مناسب با چشمان خود را نشناسید نه تنها باعث زیبایی چشمان شما نمی شود بلکه باعث می شود چشمان شما تغییر حالت دهد و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند .

پس نکته مهم در تاتوی خط چشم دائم نوع چشمان شماست که باید آن را در نظر بگیرید حال برای اینکه خط چشم مناسب چشمان خود را پیدا کنید در زیر به طور مختصر انواع آن را برای  انواع چشم ها توضیح می دهیم:

1- مناسب چشم های درشت:

مناسب ترین نوع خط چشم دائم برای چشمان درشت خط های پهن می باشد و چشمان آن ها را زیبا تر نشان می دهد. پس اگر چشمانی درشت دارید تاتوی پشت پلک شما اگر پهن باشد زیبایی زیادی به چشمان شما می دهد.

2- مناسب چشم های گود رفته:

چشمانی که گود رفته باشند باید خطی که پشت پلک آن ها کشیده می شود بسیار نازک باشد تا زیبایی چشمان آن ها را دوچندان کند.

3- مناسب چشم های از حدقه بیرون زده:

تاتوی مناسب برای چشمانی که از حدقه بیرون زده باشند همانند چشمان درشت یک تاتوی پهن است.

4- مناسب چشم های کوچک و ریز:

اکثر خانم هایی که چشمانی ریز دارند فکر می کنند باید آرایش چشمان آن ها غلیظ و خطی پهن  پشت چشمان آن ها باشد درصورتی که این کار نتیجه ی عکس می دهد و چشمان آن ها را  ریز تر از حد معمول نشان می دهد خط چشم دائم مناسب برای چشمان آن ها یک خط نازکی است که دنباله داشته باشد.

5- مناسب چشم های گرد:

کسانی که چشمانی گرد دارند و گردی چشم آن ها خیلی به چشم می آید و هدف از تاتوی خط چشم در این افراد باید کشیده تر نشان دادن چشمان آن ها باشد و برای این کار باید یک خط چشمی کشید که ابتدای آن د داخل چشم نازک و هرچه به انتهای چشم می رسد پهن تر شود.

6- مناسب چشم های پف دار:

این چشم ها که پشت پلک آن ها پف دارد و یا به بیان دیگر چشمان آن ها همیشه حالت خواب‌آلود دارند و خط چشم دائم مناسب برای چشمان آن ها خطی پهن است که به چشم بیاید.

تفاوت خط چشم با بن مژه

تاتوی بن مژه که یکی از راهکار های جدید برای زیبا نشان دادن چشم است خطی است که دقیقا روی خط مژه ها می کشیم تا مژه ها پرتر نشان داده شوند و نمی توان آن را دنباله دار کرد و پهنای آن را کم یا زیاد کرد اما تاتوی خط چشم خطی است بالای خط مژه که بنا به سلیقه ی افراد و نوع چشمان آن ها همانطور که در بالا توضیح داده شد می توان به آن در انتهای چشم دنباله داد و یا آن را پهن و یا نازک کرد.

اگر شما نیز از کشیدن روزانه و یا حتی ساعتی خط چشم خسته شده اید میتوانید از خدمات مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی برای داشتن خط چشم دائمی استفاده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای خط چشم دائم به صفحه نمونه کارها مراجعه نمایید و همچنین برای مشاوره ، اطلاع از قیمت ها و روزو وقت قبلی یا ما تماس بگیرید.

آخرین مطالب آموزشی در حوزۀ آرایش دائم

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.

مطالب آموزشی

خبرنامۀ مرکز تخصصی فرشته

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.