حجیم سازی لب یا میکروپیگمنتیشن لب

لب ها یکی از مهمترین و جذاب ترین بخش ها در صورت هر فرد هستند. از این رو آرایش لب ها در خانم ها یکی از اساسی ترین موارد در زیبایی آنها محسوب میشود.

در دنیای امروز لب هایی برجسته و حجیم علاقه مند های زیادی پیدا کرد تا جایی که اکثر دختران برای حجیم سازی لب های خود به دنبال راه های متفاوتی می روند و در مواقعی شاید شکست بخورند.

و گاهی افرادی نیز روش تزریق برای لب های خود انتخاب می کنند که این روش، یک روش بسیار خطرناک است که عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.

یکی از روش هایی که برای حجیم سازی لب بسیار کارآمد است حجیم سازی از طریق میکروپیگمنتیشن است که بدون  تزریق و یا پروتز لب های خود را برجسته و حجیم سازید.

حجیم سازی لب یا میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

حجیم سازی لب یا میکروپیگمنتیشن لب
حجیم سازی لب یا میکروپیگمنتیشن لب

 

تکنیک میکروپیگمنتیشن لب یکی از تکنیک های آرایش های دائمی برای حجیم سازی لب است که از طریق انتقال رنگدانه های هیپوآلرژیک توسط سوزن های مخصوص به لایه های میانی لب باعث حجیم سازی و همچنین تا حدودی باعث رنگ گرفتن لب ها میشود.

لازم به ذکر است که میکروپیگمنتیشن لب به معنای پف کردن و یا بزرگ کردن لب ها نیست لیکن یک تکنیکی است که در پرتر نشان دادن لب ها همچنین از بین بردن بی رنگی، بد رنگی و یا نواقص موجود در لب ها  موثر است.

تکنیک حجیم سازی لب مناسب چه افرادی است؟

 • بانوانی که علاقه دارند فرم لب های زیبا تر و حجیم تری داشته باشند
 • آن دسته افرادی که به استفاده از لوازم آرایش حساسیت دارند.
 • افرادی که دارای بیماری لب شکری هستند، برای اصلاح فرم لب های خود میتوانند از این تکنیک استفاده کنند.
 • شیدینگ لب چیست؟ این روش مناسب چه افرادی است؟

 

نکات مهم در حجیم سازی لب

حجیم سازی لب
حجیم سازی لب

 

یکی از مهم ترین مسئله ها در انجام این تکنیک قرینه در آمدن لب های شماست. به این نکته توجه کنید که در همان مراحل اولیه حجیم سازی لب باید قرینه سازی لب ها را در نظر بگیرید زیرا اگر در مراحل ابتدایی لب ها قرینه در نیاید، قرینه سازی لب ها در مراحل بعدی کار بسیار دشواری است.

متقارن بودن لب ها به اینگونه است که بالاترین قسمت بالای لب باید در امتداد وسط سوراخ های بینی باشد و و گوشه های لب در امتداد مردمک چشم ها باشد.

تمامی مراحل انجام این روش باید کاملا بهداشتی باشد و در مراکز تخصصی معتبر انجام شود. پس اگر قصد انجام حجیم سازی لب را دارید به مرکزی مراجعه کنید که از لحاظ بهداشتی و استریل بودن مورد تایید باشد.

همچنین مهارت شخص خیلی مهم است زیرا هرچه شخصی که این تکنیک را بر روی لب های شما اجرا می کند بیشتر باشد باعث میشود نتیجه کار بهتر باشد.

کل فرآیند حجیم سازی لب حداقل 20 و نهایتا 30 دقیقه طول میکشد که باید حتما زیر نظر پزشک باشد. همچنین لازم به ذکر است که بعد از فرآیند آن نیازی به طی کردن روند بهبودی نیست و بعد از انجام حجیم سازی لب میتوانید به هر محلی که می خواهید بروید.

در انتخاب سوزنی که در حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن بکار میرود باید دقت زیادی داشته باشید زیرا لب یکی از حساس ترین عضو های صورت است و حساسیت آن نسبت به ابرو خیلی بیشتر است و همچنین در آن خیلی بیشتر است اما اگر شما مایل به انجام این کار هستید و برای زیباتر شدن لب های خود حاضرید درد آن را تحمل کنید حتما به انتخاب سوزن برای این کار حساسیت زیادی به خرج  دهید زیرا بافت لب ها فوق العاده حساس است و سرتاسر آن را رگ خونی تشکیل داده است و در صورت مناسب نبودن سوزن و دقت نداشتن در این مراحل ممکن است دچار خونریزی یا کبودی لب بشوید.

رنگدانه هایی که در روش حجیم سازی لب به لب ها تزریق می شود در ابتدا بسیار پر رنگ هستند و بعد از گذشت چند روز به رنگ اصلی میرسد.

به این نکته توجه کنید که اگر بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب تب کردید و یا تورم یا سوزش لب های شما بیش از حد معمول بود حتما به پزشک مراجعه کنید تا در صورتی مشکل جدی به زودی درمان شوید.

 

ماندگاری تکنیک حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

ماندگاری تکنیک حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن

ماندگاری این تکنیک معمولا حدود 3 الی 5 سال است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم پیش می آید.

میکروپیگمنتیشن لب چه تفاوتی با تاتوی لب دارد؟

در انجام تاتو لب از جوهر های مخصوص برای کاشت در لب استفاده می شود و تاثیر زیادی بر حجیم سازی لب ندارد ولی در روش میکروپیگمنتیشن از رنگدانه ها برای تزریق در لب استفاده می شود که تاثیر زیادی در حجیم سازی لب دارد.

چه اقداماتی را قبل از انجام میکروپیگمنتیشن باید انجام دهیم

1- بهتر است حداقل تا یک روز قبل از انجام این تکنیک در مقابل اشعه نور خورشید قرار نگرفته باشید و همچنین مدتی قبل در مقابل اشعه uv برای برنز کردن نرفته باشید.

2- به هیچ عنوان قبل از انجام حجیم سازی لب صورت خود را لایه برداری یا میکرودرم نکرده باشید.

 • اگر از قبل دچار حساسیت بوده اید و قصد انجام حجیم سازی لب را دارید زیر نظر پزشک از قرص ضد حساسیت سیتریزین استفاده کنید
 • حداقل چند ساعت قبل از مراجعه به مرکز تخصصی جهت حجیم سازی لب خود از مشتقات کافئین استفاده نکنید
 • اگر سابقه ی زدن تبخال دارید و یا حتی تبخال زده اید حداقل 5 روز قبل از قرص های مخصوص برای رفع و یا جلوگیری از تبخال استفاده کنید.

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین نکته هایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تکنیک حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن یک روش نیمه دائمی است و اگر بعد از مدتی از انجام این کار پشیمان شدید از بین بردن آن کار بسیار دشواری است و در واقع امکان پذیر نیست. پس حتما قبل از اقدام به ابن کار از انجام دادن آن اطمینان کامل حاصل نمایید.

میکروپیگمنتیشن لب

 

 

مراقبت های بعد از حجیم سازی لب

 • هرگز بعد از انجام این تکنیک در مرض آب اکسیژنه قرار نگیرید
 • تا چند روز به لب ها آب نزنید و در معرض آفتاب قرار نگیرید
 • از خاراندن لب های خود خودداری کنید
 • می توانید برای لب های خود از پماد هایی نظیر: ویتامین آ، هیدروکورتیزون و آسیکلوویر استفاده کنید.

همانطور که گفته شد عوارض های حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن کم است اما یکی از این عوارض احتمالی قرمزی و تورم اسن که بعد از یکی دو روز از بین می رود و دیگری احتمال بروز حساسیت یا آلرژی است برای جلوگیری از هرگونه حساسیت قبل از انجام این کار حتما تست حساسیت دهید.

برای مشاهده ی نمونه کار های بیشتر کلیک کنید

منابع:

https://burtplasticsurgery.com/what-is-permanent-lip-augmentation/

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-lip-augmentation#1

https://www.buckinghamfacialplastics.com/blog/what-fillers-are-recommended-for-lip-enhancement

https://twinfallsplasticsurgery.com/services/lip-augmentation/

حالت چشم ها می تواند تاثیر شگرفی در زیباتر دیده شدن چهره شما داشته باشد. اگر فرصت کافی برای آرایش چشم هایتان ندارید، می توانید از بن مژه استفاده کنید.
اطلاعات بیشتر
امروزه یکی از زیبا ترین و اصلی ترین آرایش چشم ، کشیدن خط چشم است که اکثر خانم ها از آن برای آرایش روزانه ی خود استفاده می کنند و براساس سلیقه ی افراد نوع و حتی رنگ آن ها متفاوت است.
اطلاعات بیشتر
وقتی در زندگی روزمره با کسی برای اولین بار صحبت می کنیم زیبایی و گیرا بودن چشمان ما تاثیر زیادی می‌گذارد. چشم یکی از مهم ترین اعضا در صورت میباشد که زیبایی آن بسیار مهم است؛ یکی از راه های زیبا و گیرا نشان دادن چشمها استفاده از سایه چشم است.
اطلاعات بیشتر

آخرین مطالب آموزشی در حوزۀ آرایش دائم

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.

مطالب آموزشی

خبرنامۀ مرکز تخصصی فرشته

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.