پاک کردن تاتو ابرو

اگر قبلا تاتو بر روی ابروی خود انجام داده اید و در حال حاضر از انجام آن پشیمان شده اید و به دنبال راه حلی برای پاک کردن تاتو ابرو  می گردید ، با ما همراه باشید تا روش انجام آن را بدانید.

میدانیم که تاتو ابرو یکی از محبوب ترین روش های آرایش دائمی ابرو ها در میان خانم ها هستند.

امروزه که بسیاری از بانوان از مدل ابرو های خود ناراضی هستند و اولین راهی که به ذهن  آنها می رسد انجام تاتوی ابرو است اما آمارها نشان میدهد که اکثر خانم ها بعد انجام تاتوی ابرو بنا به دلایلی مانند:

1- حساسیت نشان دادن پوست آن ها نسبت به رنگ به کار رفته در تاتو

2- قرینه نشدن ابرو های تاتو شده و یا تفاوت آنچه به وجود آمده با ایده آل فرد

3- پشیمان شدن فرد و یا تغییر سلیقه شخص

از انجام تاتوی خود پشیمان شده و قصد پاک کردن تاتو ابرو خود را دارند. در گذشته راهی برای پاک کردن تاتو افراد وجود نداشت و افرادی که از تاتو خود پشیمان می شدند چاره ای جز تحمل کردن نداشتند و به زبان دیگر باید می سوختند و می ساختند.

اما خوشبختانه امروزه راه حل هایی برای افرادی که از انجام تاتوی خود پشیمان شده اند و قصد از بین بردن تاتو خود را دارند وجود دارد و آن ها میتوانند اگر بنا به هر دلیلی از جمله دلایلی که در بالا ذکر شد از کار خود یعنی انجام تاتو ابرو پشیمان شدند با مراجعه به مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند تاتوی قدیمی خود را پاک کنند.

البته بعضی از افراد روش های خانگی برای حذف تاتو قدیمی پیشنهاد می دهند که گاهی جوابگو هستند اما در اکثر مواقع این روش ها درمان قطعی و کامل را در پیش ندارند. این روش های خانگی را به طور مختصر توضیح می دهیم:

 • پاک کردن تاتو قدیمی با استفاده از نمک
 • پاک کردن تاتو قدیمی با استفاده از عصاره آلوئه ورا
 • استفاده از لیمو ترش برای از بین بردن تاتو قدیمی
 • ترکیب ژل آلوئه ورا و پودر چوب صندل برای پاک کردن تاتو ابرو
 • مخلوط عسل، ماست ، ژل آلوئه ورا و مقدار کمی نمک برای از بین بردن تاتو ابرو قدیمی

گذاشتن همه ی 5 موردی که در بالا ذکر شد بر روی پوست شاید در کمرنگ شدن تاتوی قدیمی شما موثر باشد اما هرگز به طور کامل آن را پاک نمیکند مگر در موارد خاص که بسیار انگشت شمارند افرادی که از این راه های خانگی جواب گرفته باشند.

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از لیزر

بدون شک قطعی ترین راه حل پاک شدن هر تاتویی لیزر است که اکثر پزشکان آن را تایید می کنند اما لازم به ذکر است که در صورت تمایل برای استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو ابرو خود حتما به مراکز معتبر آرایشی و یا پزشکی مراجعه کنید تا از مراحل انجام کار اطمینان حاصل نمایید. همچنین لیزر نیز خود به دو نوع است به شرح زیر:

 • لیزر های Q- suitched: این لیزر از راه تیکه تیکه کردن رنگ موجود در پوست بدون ایجاد کوچکترین زخمی تاتو ی قدیمی شما را پاک می کند. شایان ذکر است که برای از بین بردن تاتو قدیمی شما به طور کامل از طریق این لیزر حدودا 10 جلسه مراجعه به مرکز لیزر نیاز است.
 • لیزر اربیوم و CO2: این نوع لیزر که به آن لیزر های لایه بردار نیز گفته می شود مزیتی که نسبت به لیزر های Q- suitched دارد تعداد جلسات کمتر آن ها است.

نکته ای که قبل از مراجعه برای پاک کردن تاتو ابروی خود باید در نظر بگیرید این است که اگر در مدت یک ماه قبل از انجام لیزر سولاریوم رفته اید بهتر است از انجام لیزر صرف نظر کنید.

پاک کردن تاتو ابرو قدیمی از طریق استفاده از کرم های مخصوص

امروزه کرم هایی نیز برای پاک کردن تاتو ابرو در بازار موجود است که بعضی از آن ها دارای TCA یعنی تری کلرواستیک اسید هستند  بعضی فاقد این ماده اند.

این کرم ها در بازار به شکل کرمی، محلول و یا مانند ژل وجود دارد. کرم هایی که حاوی این ماده(تری کلرواستیک اسید) هستند یک لایه از پوست را می سوزانند و باعث پاک شدن تاتو میشوند و البته بیشتر مناسب پوست های روشن هستند.

کرم هایی که حاوی این ماده نیستند یک سفید کننده و همچنین لایه بردار پوست هستند و جوهر و رنگ موجود در ابرو را به لایه زیرین هل می دهند و آن را محو می کنند.

این کرم هایی که گفته شد نه تنها درمان قطعی برای از بین بردن تاتو نیستند بلکه دارای عوارض بسیار زیادی از جمله مبتلا شدن به بیماری سرطان را نیز در پی خواهند داشت.

روش تاتوی همرنگ برای پاک کردن تاتو ابرو

این روش بیشتر برای اصلاح فرم تاتوی قبلی استفاده می‌شود و در این روش یک تاتوی همرنگ پوست شما بر روی تاتوی قبلی شما کشیده می شود و تاتوی قبلی شما را کمرنگ می کند.

این روش برای پاک کردن تاتو قدیمی خیلی مناسب نیست زیرا در این روش نهایتا تا 60% از تاتوی شما پاک می‌شود. همانطور که گفته شد این روش برای بانوانی مناسب است که قصد اصلاح فرم و یا تغییر رنگ تاتوی قبلی خود را داشته باشند.

پاک کردن تاتو قدیمی از طریق روش ریموور

این تکنیک که یک روش شیمیایی است به دو طریق انجام می شود. که به شرح زیر هستند:

استفاده از محلول ریموور برای پاک کردن تاتو قدیمی: در این روش که از یک محلول ریموور و یا اسید میوه استفاده می شود که این محلول را میتوان از قبل از بازار تهیه و آماده کرد.

این راه برای بانوانی مناسب است که یا قصد حذف تاتو ابرو را به طور کامل دارند و یا میخواهند قسمتی از آن را پاک کنند.

در این روش اگر تمام رنگدانه از بین برود و هیچ ردی از آن نماند یعنی کار شما به بهترین نحو انجام شده اما در مواردی مخصوصا اگر تاتوی ابروی شما خیلی قدیمی باشد ممکن است ردی خاکستری رنگ از آن باقی بماند که در این صورت با مراجعات بعدی آن را به وسیله ی رنگدانه سازی پوشش داد.

روش دوم، روش استفاده از محلول ساکشن است که این محلول برعکس محلول قبلی در بازار موجود نیست و باید آن را خود به صورت دستی درست کرد که طرز تهیه آن به این صورت است که چند قطره محلول لیدوکائین را با مقداری آب مقطر مخلوط می کنیم و بر اساس نیاز آن را به قسمتی که قصد پاک کردن آن را داریم میزنیم.

لازم به ذکر است که کاربرد این محلول برای زمانی است که فردی که تاتو را انجام میدهد در کشیدن یک خط دچار اشتباه شده و ما قصد اصلاح این اشتباه را داریم.

مراحل پاک کردن تاتو قدیمی با روش ریموور چگونه است؟

 • آماده کردن پوست و توجه به اینکه هیچ گونه کرم و مواد آرایشی نباید بر روی پوست باشد
 • گذاردن بی حسی بر روی محل تاتو
 • اجرای درست تمامی مراحل ریمو با استفاده از سوزن های مخصوص و استریل
 • مراقبت نمودن از پوست بعد از انجام ریموو و آب نزدن به آن محل
 • در صورت نیاز و توصیه ی شخص و مرکزی که این اقدام را برای شما انجام می دهد میتوانید به مدت یک هفته بعد از پاک کردن تاتو قدیمی خود از پماد هایی مانند تترراساکلین و بتامتازون که جز پماد های ترمیمی هستند استفاده کنید

توجه داشته باشید مراحل 4 و 5 بر عهده خود شماست اما برای خوب انجام شدن مراحل 1 تا 3 حتما قبل از مراجعه از خوب و بهداشتی بودن آن مرکز اطمینان حاصل کنید.

نمونه کار های خط چشم و بن مژه مرکز تخصصی آرایش دائم فرشته

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به آدرس https://fereshteh-pmu.com/portfolio نمونه کارها و پیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم مرکز تخصصی آرایش دائم فرشته را مشاهده کنید و یا تماس به شماره تلفن 012345678 از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

حالت چشم ها می تواند تاثیر شگرفی در زیباتر دیده شدن چهره شما داشته باشد. اگر فرصت کافی برای آرایش چشم هایتان ندارید، می توانید از بن مژه استفاده کنید.
اطلاعات بیشتر
امروزه یکی از زیبا ترین و اصلی ترین آرایش چشم ، کشیدن خط چشم است که اکثر خانم ها از آن برای آرایش روزانه ی خود استفاده می کنند و براساس سلیقه ی افراد نوع و حتی رنگ آن ها متفاوت است.
اطلاعات بیشتر
وقتی در زندگی روزمره با کسی برای اولین بار صحبت می کنیم زیبایی و گیرا بودن چشمان ما تاثیر زیادی می‌گذارد. چشم یکی از مهم ترین اعضا در صورت میباشد که زیبایی آن بسیار مهم است؛ یکی از راه های زیبا و گیرا نشان دادن چشمها استفاده از سایه چشم است.
اطلاعات بیشتر

آخرین مطالب آموزشی در حوزۀ آرایش دائم

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.

مطالب آموزشی

خبرنامۀ مرکز تخصصی فرشته

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.