با پیشرفت صنعت آرایش در دنیا و راهکارهای آرایش دائم ، همه بانوان می توانند با استفاده از تکنیک  سایه ابرو دائمی ابرو هایی بی نقص را داشته باشند.

در دنیای امروز که زیبایی صورت یکی از مهم ترین دغدغه ها برای افراد مخصوصا بانوان است. و یکی از مهم ترین اجزای صورت ابروها هستند که تاثیر فوق العاده زیادی در زیبایی چهره دارد.

اما متاسفانه همه ی بانوان دارای ابرو های زیبا، پر پشت و بی نقص نیستند. اما جایی برای نگرانی نیست.

این تکنیک در عمل شبیه به سایه ابرو آرایشی است که در روزمره از آنها استفاده میکنیم و تفاوت آن فقط در میزان بالای ماندگاری آن است که به راحتی از بین نمیرود.

امروزه سایه ابرو دائمی در بین بانوان طرفداران زیادی پیدا کرده است علت این محبوبیت را میتوان طبیعی بودن آن نسبت با تاتو دانست زیرا این روش همانند تاتو پر رنگ نیست و همچنین دور ابرو را قاب نمی کشد تا ابرو از حالت طبیعی خود خارج شود. این روش فقط سعی در رفع نواقص ابرو دارد.

سایه ابرو یا شیدینگ ابرو چیست؟

سایه ابرو دائمی که به آن میکروشیدینگ ابرو نیز گفته می شود یکی از طبیعی ترین راهها برای داشتن ابروهایی پرپشت و قرینه است.

این روش برای بانوانی که دارای ابرو های کم پشت و یا توخالی هستند بسیار مناسب است.

میکروشیدینگ ابرو در واقع به معنای زدن سایه بر روی ابرو ها به حالت پودری است. سایه ابرو دائمی قسمت هایی از ابرو را که دارای تراکم کمتری از مو هستند را پر می کند و همانطور که گفته شد مانند تاتو ماژیکی قابی دور ابرو بوجود نمی آورد.

مزایای سایه ابرو

 1. از بین بردن نواقص موجود در ابرو
 2. تغییر حالت یا فرم ابرو ها اگر شما از فرم فعلی ابرو های خود ناراضی هستید
 3. به وجود آمدن ابرو های طبیعی اگر میخواهید کسی متوجه آرایش دائمی در چهره شما نشود
 4. صرفه جویی در وقت افراد شاغل و خانم هایی که وقتی برای انجام آرایش های روزانه ندارند.
 5. نداشتن خطر برای پوست حتی پوست های حساس
 6. مناسب برای بیماران سرطانی که ابرو های آن ها ریخته و یا کم پشت شده

مراحل و چگونگی انجام شیدنیگ و یا سایه ابرو چگونه است؟

 • قبل از انجام تکنیک سایه ابرو دائمی باید هر نوع مواد آرایشی را از محل پاک کنیم.
 • بعد از ضدعفونی کردن پوست یک لایه از ماده بی حسی را بر روی ابرو ها میزنیم.
 • بعد از زدن بی حسی بر روی ابرو حدودا یک ربع مکث میکنیم.
 • و بعد از گذشت 15 دقیقه شروع می نماییم برای شروع اول باید با یک مداد کادر دور ابرو و نقاط خالی داخل ابرو را مشخص نماییم.
 • از انتهای ابرو سایه زنی را شروع میکنیم نکته مهم این است که هر چه به تاج ابرو نزدیک تر میشویم عمل سایه زنی باید قوی تر بشود.

مهم ترین نکته در اجرای تکنیک سایه ابرو دائمی بهداشتی بودن تمامی مراحل و لوازم میکروشیدینگ ابرو است لوازم میکروشیدینگ شامل: دستکش، پنبه، تشک رنگ و کاور است که تمامی آن ها باید یکبار مصرف باشند و همچنین دستگاهی که با آن کار می شود باید از قبل ضدعفونی بشود.

تکنیک سایه ابرو دائمی هر چند که یک تکنیک بی خطر است اما این روش برای افرادی ممنوع است و نمیتوانند از این روش برای رفع نواقص ابرو خود استفاده کنند. این افراد شامل گروه های زیر هستند:

1- انجام تکنیک سایه ابرو دائمی برای بانوانی که در دوره ی قاعدگی هستند مناسب نیست. زیرا در این دوران هورمون های بدن دچار تغییر می شوند و و باعث کم شدن رنگ پذیری پوست می شود.

انجام سایه ابرو دائمی در این دوران باعث می شود رنگ سایه به سمت قرمزی برود و و زیبایی آن از بین برود. پس بهتر است از 3 روز قبل و تا 3 روز بعد از دوران قاعدگی خود از انجام سایه ابرو خودداری کنید.

2- افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است و دارای بیماری خود ایمنی باشند نباید از سایه ابرو دائمی برای زیبایی ابرو های خود استفاده کنند.

3- آن دسته افرادی که دارای بیماری های فشار خون هستند ممکن است انجام سایه و ابرو و داروهای بی حسی که در آن استفاده می شود باعث بروز عوارض جبران ناپذیری بشود. پس به این افراد نیز توصیه نمی شود.

4- انجام سایه ابرو دائمی برای بانوان باردار و شیرده نیز برای رقیق بدن خون و رنگ نگرفتن پوست به علت تغییرات هورمونی در این دوران توصیه نمی‌شود. البته لازم به ذکر است که سایه ابرو برای جنین و مادر خطری را ندارد.

 • افرادی که دارای تبخال باشند بهتر است تا زمان خوب شدن تبخال خود برای انجام تکنیک سایه ابرو دائمی صبر کنند.
 • اگر از بیماری هایی پوستی نظیر: آفتاب سوختگی ها، زخم ها و عفونت های شدید رنج می برید بهتر تا زمان بهبودی کامل انجام سایه ابرو خود را به تعویق بندازید.

 

ماندگاری سایه ابرو

یکی از مهم ترین نکته هایی که در انجام این تکنیک برای بانوان مهم است مدت زمان ماندگاری آن است. اما به طور دقیق نمی توان گفت که مدت ماندگاری آن چقدر است زیرا این مدت به عواملی چون: نوع و جنس پوست، عمق کاشت، شرایط فیزیکی افراد و همچنین مدتی که افراد در آفتاب قرار میگیرند دارد.

مدت ماندگاری آن بین 1 الی 2 سال است. و اگر از رنگ های تیره برای سایه ابرو دائمی استفاده کنید مدت زمان ماندگاری بیشتر می‌شود.

نکته مهم در انتخاب رنگ سایه ابرو

برای انتخاب رنگ سایه باید به رنگ موهای افراد توجه کرد. رنگ ابرو ها باید دو یا سه درجه روشن تر باشد. رنگی که مناسب پوست بانوان ایرانی رنگ قهوه ای بدون قرمزی است.

اگر رنگ انتخابی برای ابرو ها تیره تر از رنگ موهایتان باشد باعث می‌شود ابرو هایی غیر طبیعی داشته باشید. بهترین رنگ ها برای سایه ابرو رنگ های ارگانیک و بدون سرب هستند که برای پوست ضرری ندارند و حساسیت زا نیز نیستند.

 عوارض احتمالی بعد از سایه ابرو

شیدینگ ابرو یکی از تکنیک هایی است که انجام آن درد بسیار کمی نسبت به تاتو یا میکروبیلدینگ ابرو دارد عوارض احتمالی بعد از انجام آن زیاد نیست و انجام آن نگرانی زیادی ندارد.

بعضی از این عوارضی که ممکن است پیش بیاید به شرح زیر است:

 • احساس خارش بعد از زدن سایه ابرو دائمی وجود دارد اما به هیچ وجه نباید محل ابرو را بخارانید
 • تورم، قرمز شدن و شاید کبودی بسیار کم از عوارضی است که ممکن در روز اول ایجاد شود اما جای نگرانی نیست و به زودی از بین خواهند رفت.

 

نمونه کار های خط چشم و بن مژه مرکز تخصصی آرایش دائم فرشته

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به آدرس https://fereshteh-pmu.com/portfolio نمونه کارها و پیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم مرکز تخصصی آرایش دائم فرشته را مشاهده کنید و یا تماس به شماره تلفن 012345678 از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

حالت چشم ها می تواند تاثیر شگرفی در زیباتر دیده شدن چهره شما داشته باشد. اگر فرصت کافی برای آرایش چشم هایتان ندارید، می توانید از بن مژه استفاده کنید.
اطلاعات بیشتر
امروزه یکی از زیبا ترین و اصلی ترین آرایش چشم ، کشیدن خط چشم است که اکثر خانم ها از آن برای آرایش روزانه ی خود استفاده می کنند و براساس سلیقه ی افراد نوع و حتی رنگ آن ها متفاوت است.
اطلاعات بیشتر
وقتی در زندگی روزمره با کسی برای اولین بار صحبت می کنیم زیبایی و گیرا بودن چشمان ما تاثیر زیادی می‌گذارد. چشم یکی از مهم ترین اعضا در صورت میباشد که زیبایی آن بسیار مهم است؛ یکی از راه های زیبا و گیرا نشان دادن چشمها استفاده از سایه چشم است.
اطلاعات بیشتر

آخرین مطالب آموزشی در حوزۀ آرایش دائم

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.

مطالب آموزشی

خبرنامۀ مرکز تخصصی فرشته

با ثبت ایمیل خودتان در باکس مربوطه میتوانید از جدیدترین خبرها، تخفیفها و جشنواره های ما با خبر شوید.